středa 28. října 2020

Děti a pojištění 

Ohlídejte hlavně dlouhodobá rizika!

Úrazy s trvalými následky a vážné nemoci dětí jsou noční můrou každého rodiče. Pojistka úrazům ani nemocem nezabrání. Pomůže ale rodině ustát výpadky příjmů, zajistí prostředky na lepší léčbu i zabezpečí budoucnost dítěte. Na finanční pomoc státu nelze vždy spoléhat.

Víte, na které pojištění rodiče zapomínají? 
Na jaká vážná rizika byste se měli zaměřit?
Už víte o novince v pojištění tzv. "ošetřovném"? 


Jak vybrat vhodné pojištění?
  • Nejen úrazy, ale i nemoci
Vážnou nemoc dětí si nechce nikdo ani představovat! Realita je bohužel taková, že právě ony jsou největší hrozbou pro jejich budoucnost. Statistiky hovoří jasně. Jen 1% invalidního důchodu z mládí je vypláceno z důvodu úrazuProto se zaměřte na tzv. dětskou invaliditu (nemocí a úrazem) a na závažné nemoci.
  • Ošetřovné
Mnoho rodičů je zvyklých dostat plnění z dětské pojistky za drobný úraz (zlomená ruka, pohmožděnina...). Velmi často se ale zapomíná na tzv. riziko ošetřovnéhoPokud zůstanete s dítětem doma z důvodu jeho nemoci či úrazu, pojišťovna vám vyplatí plnění. Musíte uznat, že hlavně v podzimních měsících onemocnění dětem hrozí!! 
  • Denní odškodné vs. trvalé následky
Pro denní odškodné (bolestné) je typické, že pojišťovna vyplatí jen počet dnů, které jsou uvedené v pojistných tabulkách každé pojišťovny. Berete-li tedy pojištění především jako oporu pro dlouhodobé nepříznivé situace, soustřeďte se hlavně na nastavení dostatečně vysokých limitů za vážné úrazy a nemoci s trvalými následky a na „bolestném“ příliš nebazírujte!
  • Pojištění se spořením
Mnoho rodičů často na dětském pojištění také spoří. Kombinaci pojištění se spořením ale nedoporučujemeDnes jsou dostupné mnohem výhodnější investiční a spořicí produkty pro vaše děti, kde jim můžete dávat peníze stranou. Zaměřte se tedy hlavně na to, aby pojistka kvalitně kryla rizika způsobená úrazem nebo nemocemi.

Není toho málo, co je třeba ohlídat. S pojištěním dětí vám rádi pomůžeme a najdeme společně pro vašeho potomka skutečně kvalitní pojistku, na kterou se budete moci spolehnout. 
Ing. Karolína Bedáňová

Žádné komentáře:

Okomentovat