pondělí 15. května 2017

Začněte investovat - je to tak snadné a výhodné!

Investování již od stokorun měsíčně
Chcete zhodnotit své peníze?
Zajímají vás vyšší úroky?
Myslíte si, že jsou investice jen pro bohaté?

Investice. 
 V řadě lidí toto slovo stále ještě vzbuzuje hrůzu. Rychle ale přibývá těch, kteří o zhodnocení svých peněz prostřednictvím investování vážně uvažují. 
Přinášíme Vám jednoduchý návod, jak postupovat v případě, že se chcete do investování pustit. Pokud jej dodržíte, zcela jistě budete s výsledkem spokojeni. 

V prvé řadě je třeba podotknout, že se budeme bavit o investování do podílových fondů, které je pro investora - začátečníka nejvhodnější. Necháme stranou investice do umění, nemovitostí či komodit a také přímé obchodování na burze, které se hodí spíše pro zkušené investory. 

 1. Prvním krokem při investování by mělo být stanovení cíle, na který budeme chtít peníze využít. Studium dětí, doplacení hypotéky, zajištění na stáří,... Podle toho pak volíme tzv. investiční horizont, tedy dobu, po kterou budeme investovat.

2. Výhodou investic je, že peníze nejsou nijak vázané. Pokud však nedodržíme naplánovaný investiční horizont, může se stát, že peníze vybereme v nevhodnou dobu. Abychom maximálně snížili riziko, je velmi důležité investiční horizont dodržet

3. V dalším kroku bychom se měli rozhodnout, zda budeme investovat pravidelně nebo jednorázově. Pravidelná investice opět snižuje riziko ztráty. Navíc umožňuje investovat již od stokorunových částek měsíčně, takže je dostupná opravdu pro každého. 

4. Dalším krokem je určení typu investora. Musíme si ujasnit, jaký  je náš postoj k riziku, jaký očekáváme výnos, jak potřebujeme, aby byly peníze likvidní. Pomůže nám v tom investiční dotazník, který se vyplňuje při sjednávání každé investice. Odpovídá se v něm na otázky ohledně našich zkušeností, znalostí a postojů k investování. Výsledky investičního dotazníku nám následně napoví, jakou bychom si měli zvolit investiční strategii. Pokud nejsme ochotni podstoupit riziko, požadujeme vysokou likviditu prostředků a akceptujeme nižší výnos, je vhodná konzervativní strategie. Investor, který je ochoten podstoupit určité riziko, nepotřebuje vysokou likviditu a požaduje zajímavější zhodnocení, by měl volit vyváženou strategii. Pro koho je na prvním místě výnos, nehledí příliš na riziko a je ochoten investovat na delší dobu, pro toho je určena strategie dynamická

5. Investiční společnosti dnes nabízejí celou řadu podílových fondů, ze kterých si vybere každý investor. Dávejte si ale pozor na poplatky.

 Nebojte se investovat, je to snadné a výhodné! Rádi vám poradíme...

Žádné komentáře:

Okomentovat